komentarzy 5

 1. T napisał(a):

  A jako komentarz do tego, jak radza sobie producenci wielkich marek z szumem informacyjnym – fragment bardzo ciekawego artykulu z Advertising Age:

  Tacy producenci artykułów paczkowanych jak Procter & Gamble i Unilever nie prowadzą ożywionej sprzedaży w Internecie, a ich tanie i mało angażujące marki nie generują znacznego ruchu w wyszukiwarkach. Jednak strony internetowe P&G i Unilevera w USA mają obecnie co miesiąc odpowiednio 6 milionów i 3 miliony odwiedzających, według ComScore Media Metrix.

  Choć strony P&G przyciągnęły tylko 3,3% amerykańskich internatutów według październikowych pomiarów ComScore, jest to ponad dwa razy więcej niż – najwyższy w branży – 1,3-procentowy udział koncernu w wydatkach na reklamę w Stanach Zjednoczonych i dziewięć razy więcej niż jego udział w rynku reklamy internetowej, wynika z danych TNS Media Intelligence. Witryny marek P&G i Unilevera przyciągają znacznie więcej osób niż niektóre głośne programy telewizyjne w najlepszym czasie, czasopisma czy ogólnotematyczne portale – media, w których obydwa koncerny się reklamują.

  Co jeszcze ważniejsze, wielu z odwiedzających to tzw. influencers, osoby skłonne do polecania innym marek i produktów. Niedawne badanie Nielsen BuzzMetrics pokazało, że 33% twórców mediów generowanych przez konsumentów (pliki wideo i blogi) dostarcza firmom lub markom e-mailowej informacji zwrotnej za pośrednictwem stron www, a 13% udziela się na blogach prowadzonych przez firmy/marki. Badanie Nielsen BuzzMetrics pokazuje także, że ponad 40% osób, które kontaktują się z marką poprzez e-mail, jest gotowych polecić ją innym.

  Choć większość marek wciąż nie wyzyskuje w pełni potencjału swych stron poprzez oferowanie wideo, blogów albo innych narzędzi używanych przez społeczności internetowe, marketerzy popularnych produktów konsumpcyjnych zaczynają doceniać wartość gości stron internetowych. Badanie McKinsey & Co. dla jednej z marek produktów paczkowanych pokazało, że choć na jej stronę trafiało rocznie tylko 800 tys. konsumentów, generowali oni średni zysk 40 USD na osobę, podczas gdy dla tradycyjnych mediów wskaźnik wynosił zaledwie 5 USD.

  Based on: Advertising Age (AdAge.com), 4 November 2006

  6 grudnia 2006
 2. bucz napisał(a):

  I agree with autor’s opinion as hell! That means completely! :]

  24 stycznia 2007
 3. napisał(a):

  Internet to dobre miejsce reklamy dla małych i średnich firm gdyż koszt dotarcia do klienta jest dużo mniejszy niż w tradycyjnych mediach.
  Pozdrawiam.

  4 sierpnia 2007
 4. napisał(a):

  Czytałem że w USA jest dużo kampanii (antyreklam) dużych korporacji np. McDonalds.
  Microsoft. Ludzie nie lubią monopolistów.

  17 września 2007
 5. napisał(a):

  Mnie dziwi fakt że duże firmy nie reklamują się w wyszukiwarkach w przeciwieństwie do małych i średnich firm.

  12 października 2007

Wyłączono możliwośc komentowania.