komentarze 4

 1. napisał(a):

  Bardzo ciekawy blog. Zapraszam również na mój i do wymiany linkami.

  smallcapital.blogspot.com

  17 kwietnia 2009
 2. napisał(a):

  No to jak to zrozumieć, kiedy państwo pompuje pieniądze w gospodarkę to źle a jeśli tego nie robi to też źle. Kurcze to co jest dobre ?

  22 listopada 2009
 3. Błażej Łyszczarz napisał(a):

  Nie ma sprzeczności w zacytowanych tu słowach. Potępienie protekcjonizmu nie oznacza potępienia silnej obecności państwa w gospodarce. Protekcjonizm to działania mające na celu ochronę krajowej produkcji poprzez cła czy subsydia. I to takie działania zdaje się negatywnie oceniać prof. Tomaszewski, nie zaś pompowanie pieniędzy w gospodarkę.

  23 listopada 2009
 4. Wiktor napisał(a):

  Ale ta możliwość przewidywania przyszłych kryzysów jest marna, co podkreślają sami ekonomiści. Aktualny kryzys wstrząsnął zasadami zarówno klasycznej ekonomii (Gomułka), jak i liberalnej (Krugman), to na jakiej podstawie tęgie głowy mogliby przewidywać kolejne załamania w gospodarkach? Bardzo polecam debatę na obserwtorzefinansowym.pl pr „Krugman, diagnozując przyczyny kryzysu, pomija znaczące zjawiska” Prof. Gomułki http://www.obserwatorfinansowy.pl/2009/10/15/wywiad-z-prof-gomolka/

  I arcytrafny komentarz (tamże prof. Filara a propos aktualności światowego kryzysu…”Pacjent był w stanie agonalnym, ale przeżył. Teraz jego stan jest stabilny, ale nie wiadomo, czy będzie chodził. Trwa globalne szukanie lekarza, bo powrót do tradycyjnych metod leczenia przynosi mierne skutki”

  7 grudnia 2009

Wyłączono możliwośc komentowania.