komentarze 3

 1. napisał(a):

  Już kibicuję komuś, kto przeprowadziłby manewr Buffeta (przeciwko funtowi w ERM) dla polskiej złotówki 😉 Świetna okazja, żeby zarobić duże pieniądze, ryzyko nie tak duże, trzeba mieć tylko duże środki,

  12 marca 2008
 2. napisał(a):

  Między innymi dlatego uważam, że dyskusja na temat euro w Polsce idzie w złym kierunku. Zamiast skupiać się tylko na terminie wejścia do strefy euro, trzeba rozmawiać o konkretnych problemach ekonomicznych: poziomie kursu centralnego i ryzyku 2-letniego przebywania w systemie ERM II. My będziemy musieli przebyć drogę od kursu płynnego niezależnego do kursy w pełni sztywnego. A co mają powiedzieć Estończycy, czy Litwini, którzy od systemu kursu stałego (izba walutowa) przechodzą do systemu mieszanego (stały z szerokim pasmem wahań), aby na końcu właściwie znów mieć kurs sztywny?

  A wracając do sedna Twojego komentarza: miałeś chyba na myśli Sorosa… W ERM II będzie jednak dużo trudniej (choć tego ryzyka nie można bagatelizować). Dopuszczalne jest dużo większe pasmo wahań, a i wzajemna pomoc członków systemu trochę większa.

  12 marca 2008
 3. napisał(a):

  Przepraszam, oczywiście Sorosa – nie wiem co mi ten Buffet wskoczył.

  15 marca 2008

Wyłączono możliwośc komentowania.