komentarze 22

 1. napisał(a):

  Ogólnoludzkie kłopoty energetyczne można zlikwidować. Energię można tworzyć. Na przeszkodzie stoi fanatyczna wiara polskich i nie tylko polskich naukowców , w dogmat fizyki nazywany prawem zachowania energii. Ten dogmat można doświadczalnie unieważnić i jednocześnie także doświadczalnie można udowodnić , że energię można tworzyć. Wystarczy znaleźć stronę z opisem podstawowego doświadczenia
  http://www.nets.pl/~metozor/polpar.html

  i zapoznać się z kilkoma bardzo wyraźnymi obrazkami. Naukowcy nie chcą wykonać tego prostego doświadczenia, gdyż pozytywny jego wynik nie byłby zgodny z w / w. dogmatem o energii. Cała trudność polega na dobraniu do wagi dwu szalkowej, odpowiednich ciężarów, q: G; Q; / G = Q / które będą zdolne do wywołania ustawień szalek jak na kolejnych obrazkach. / Mnie się to udaje od 1980 r /
  Proponuję następujące postępowanie: osoba wskazana przez odpowiedniego adresata zakupuje taką wagę w jakimś sklepie ze starociami. Adresat poleca wykonać takie doświadczenie osobie, która nie będzie powiadomiona o celu przeprowadzenia doświadczenia. Następnie należy zaprosić jakiemuś naukowca i pokazać mu komplet tych obrazków.
  Prawdopodobnie ten naukowiec będzie twierdzić , że ostatni obrazek jest fałszem. Należy przeprowadzić doświadczenia w jego obecności i zapytać go co on o tym sądzi. Jeżeli doświadczenie wzbudzi jego zainteresowanie, należy podać mu mój adres i zaproponować nawiązanie kontaktu z moją osobą. Proponuję powyżej opisane postępowanie przeprowadzić z innymi naukowcami. Ciąg dalszy tego dziecinnie prostego eksperymentu wygląda jak poniżej:
  http://www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html

  Zygmunt Orłowski
  metozor@nets.pl
  P.S. Podejrzewam, że nieudolność naukowców jest wspierana finansowo przez osoby zainteresowane w utrzymaniu wysokich cen ropy naftowej.
  Wybudowany model może mieć znaczną wartość muzealną wyrażoną w walucie, jeżeli wykonawca zdoła nakłonić naukowców do zapoznania się z tym modelem.

  30 grudnia 2007
 2. napisał(a):

  Do Polski nalęży importować osoby o usposobieniu jak niżej wymienione:
  **********************************************************************************
  Do wiadomości.
  Podaję poniżej nazwiska twórców cudów gospodarczych Stanów Zjednoczonych:
  ****************************************************************************************************
  1/ Wright Orwille i jego brat Wright Willbur / zawód : NAPRAWIACZE ROWERÓW / ZBUDOWALI PIERWSZY NA ŚWIECIE SAMOLOT / i udowodnili w 1903 r , że możliwym jest kontrolowane latanie w powietrzu przy pomocy urządzenia cięższego od powietrza. W tamtych czasach panował naukowy dogmat , że w powietrzu może unosić się tylko konstrukcja lżejsza od powietrza.
  ***************************************************************************************************
  2/ Samuel Morse /1791 – 1872 / zawód : ARTYSTA / . Budowniczy pierwszego na świecie APARATU I SYSTEMU TELEGRAFICZNEGO , który w 1843 r umożliwił graficzny kontakt pomiędzy Baltimore i Washington.
  ***************************************************************************************************
  3/ Edison Thomas, Alva / 1847 – 1931 / zawód : SPRZEDAWCA GAZET /, wynalazca ELEKTRYCZNEJ LAMPY i wielu innych ELEKTRYCZNYCH URZĄDZEŃ .
  ***************************************************************************************************
  4/ Disney Walt /1901- 1966 / zawód : KIEROWCA AMBULANSU / Twórca FIMÓW RYSUNKOWYCH DLA DZIECI. Budowniczy Disneyland w Kaliforni i DisneyWorld na Floridzie.
  ****************************************************************************************************
  5/ Henry Ford / 1863 – 1947 / / zawód : ROLNIK I MECHANIK / Wykonał w 1893 r PIERWSZY SAMOCHÓD NAPĘDZANY BENZYNĄ i PIERWSZY TRAKTOR DLA ROLNICTWA W 1915 . Twórca ‘’ Ford Motor Company ‘’ w Detroit gdzie zastosował pierwszą na świecie TAŚMOWĄ PRODUKCJE SAMOCHODÓW.
  ****************************************************************************************************
  6/ Aleksander Graham Bell Aleksander / 1847 – 1922 / zawód : NAUCZYCIEL MUZYKI / WYNALAZCA TELEFONU.
  TWÓRCA ” Bell System of Telefon Company. ”
  ****************************************************************************************************
  To oni zbudowali potęgę gospodarczą i militarną o nazwie:
  STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ.
  **********************************************************************************

  23 marca 2008
 3. napisał(a):

  Proponuję zapoznać naukowców z:
  http://www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html , który jest pogardzany z powodu niezgodności z tzw. „ prawem zachowania energii.” Następnie należy zapytać tych doktorów nauk technicznych w jaki sposób oni i cała ludzkość hamuje samochody przy pomocy hamulca hydraulicznego. W całym procesie hamowania przy pomocy hamulca hydraulicznego nie występuje to cudowne „prawo zachowania energii „ a jednak rozpędzony samochód można zatrzymać jedną słabą kobiecą nóżką wywołując przy okazji pisk i lekki dymek z opon. Skąd pochodzi ta energia zdolna do zahamowania samochodu. Energię można tworzyć posługując się rozumem i prawem Pascal’a.
  **********************************************************************************
  Naukowiec, dr inż mech, kierując samochodem,
  czasem wyłącza sprzęgło, naciska nogą pedał hydraulicznego hamulca i powoduje znmniejszenie prędkości samochodu. Taki efekt hamowania samochodu
  nie jest zgodny z prawem zachowania energii / skąd tak znaczny przyrost energii o przeciwnym kieruku do biegu samochodu, wywołany tylko jedną nogą?/
  Taki proces hamowania jest zgodny z prawem Pascal’a i jednocześnie niezgodny z prawem zachowania energii ,A MIMO TO SKUTECZNY I POWSZECHNIE STOSOWANY W SAMOCHODACH.
  Taki dr. inż. uważa, że w samochodzie nie musi być stosowane prawo zachowania energii.

  Ten sam dr.inż uważa, że w maszynie METOZ opisanej na
  http://www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html
  zdolnej do produkcji energii i wykorzystującej to samo prawo Pascal’a , nie może powstawać energia , ponieważ byłoby to niezgodne z prawem zachowania energii.
  GDZIE TU JEST JAKAŚ LOGIKA???
  ********************************************************************************** Fundamentalny dogmat fizyki o nazwie ” prawo zachowania energii ”jest w takim samym stopniu prawdziwy jak opisany poniżej inny dogmat dotyczący także energii.
  Wg E.M.Rogers’a , autora pięciu tomów ” Fizyka dla dociekliwych” /przetłumaczone i podane dla polskiego czytelnika w sposób doskonały / w części nr 3 p.t.”Cząsteczki i energia” na str. 87 , jest zdanie, cytuję dosłownie:
  W wielu zwykłych mechanicznych procesach ( spadanie głazów, rozkręcanie sprężyny, ruch układu ciężarów i bloków) suma energii kinetycznej (E. K ) i energii potencjalnej ( E.P.) pozostaje stała. To zachowanie energii ( E.K. + E.P. ) = constans, nie jest niczym zaskakującym, skoro, jak zobaczymy później , E.K i E.P są tak zdefiniowane i dobrane, aby równanie uczynić prawdziwym.
  Powyżej wspomniane równanie nie jest wynikiem dokładnych, przemyślanych doświadczeń. Jest tylko zwykłym
  domysłem naukowców podanym szerokiej publiczności do uwierzenia w postaci dogmatu naukowego.
  Ten fundamentalny dogmat fizyki jest tylko przypuszczeniem naukowym nie udowodnionym żadnymi obliczeniami.

  *******************************************************************
  Całe zagadnienie dot. energii jest bardzo proste.
  Wystarczy otworzyć:GOglee;metozor;index of metozor
  Tam nie ma opisów zmartwień. Tam jest opisany sposób na otrzymywanie czystej, darmowej energii. Materiał jest zrozumiały dla osób posiadających fundamentalne wiadomości nauki zwanej”fizyka”. Zapoznawanie się należy zacząć od:
  http://www.nets.pl/~metozor/fundament.html
  Udzielam dodatkowych informacji. metoz@wp.pl

  1 kwietnia 2008
 4. Kostek12 napisał(a):

  Do Orłowski Zygmunt
  jeśli chodzi o doświadczenie z tego linku ”http://www.nets.pl/~metozor/polpar.html”,to czy przypadkiem moment w ktorym ciężarek q nie ma przeciwwagi nie jest z innej bajki. konkretnie chodzi o to czy nie zostaly zmienione zasady na ktorych oparte jest doswiadczenie? jeżeli mamy ciężarki G i Q które sa sobie rowne czy niepowinniśmy obserwowąć moment zmiany h po dołożeniu kolejnych ciężarków np G2 i Q2?
  Według mnie to doświadczenie nie obala prawa zachowania energii.

  11 czerwca 2008
 5. Kostek12 napisał(a):

  „a jednak rozpędzony samochód można zatrzymać jedną słabą kobiecą nóżką wywołując przy okazji pisk i lekki dymek z opon. Skąd pochodzi ta energia zdolna do zahamowania samochodu.” Z tarcia 🙂 to klocki hamulcowe wykonują cała prace a nie układ hydrauliczny hamulca nie hamujemy jak Fred Flinston:)) gdzieś sie gościu uczył fizyki?

  11 czerwca 2008
 6. Orłowski Zygmunt napisał(a):

  Uwaga!!! Istnieje konkurencja.
  Proponuję otwarcie: Gloog; metoz blog. Należy wybrać język angielski. Ktoś poznał się na maszynie METOZ. Ten ktoś zniszczył obrazki linków w języku angielskim. To jest prawdopodobnie działanie administratora polskiego servera. Polskie obrazki pozostały. Polacy są narodem mocno wierzącym w prawdziwość t.zw.” prawa zachowania energiii ” dlatego, że jest to twór zagraniczny.
  Jakiś azjatycki, afrykański lub płd. płn. amerykański nieuk znający język angielski a nie znający dokładnie tego cudownego prawa fizyki , , oglądając metoz blog może zbudować model METOZ i doprowadzić do podważenia prawdziwości dogmatu o energii. Takie postępowanie może poważnie zaszkodzić właścicielom kopalin energetycznych. Prawdopodobnie dlatego zniszczono obrazki z angielskim tekstem.

  21 lipca 2008
 7. paris napisał(a):

  Moje zdanie jest inne. Epoka Ropy Naftowej zakończy się w najbliższych latach. A ludzkość poniesie najgorszą cenę w swej historii, umrze z głodu 80% populacji. Powiecie, że z powodu paliwa w baku nie umierają ludzie. Idzcie od rolnika i zabierzcie mu ciągnik, co wyprodukuje, nic. Dostańcie się do dowolnego miejsca po brakujące artykuły bez samochodów, pociągów, samolotów. Wyprodukujcie co kolwiek bez ropy, np. odzież (tworzywa sztyczne, plastiki, są z ropy). BEZ RORY NIC SIĘ NIE DA DZIŚ STWORZYĆ!!! A CO JAK JEJ NAGLE ZABRAKNIE???

  4 stycznia 2010
 8. Orłowski Zygmunt napisał(a):

  Potwierdzenie.Urzad Patentowy RP ze dnia 2010-09-28 zostalo dokonane zgloszenie w sprawie uzyskania patentu na wynalazek p.t.CZYSTA ENERGIA MASZYNY METOZ. ZGLOSZENIE OZNACZONO NUMEREM P.392532.ZGLASZAJACY: ORLOWSKI ZYGMUNT,GDYNIA, POLSKA.

  9 listopada 2010
 9. Orłowski Zygmunt napisał(a):

  Potwierdzenie.Urząd Patentowy stwierdza, że dnia 2010-09-28 zostało dokonane zgłoszenie w sprawie uzyskania patentu na wynalazek p.t. CZYSTA energia maszyny METOZ.Zgłoszenie oznaczono numerem P.392532.Zgłaszający:ORŁOWSKI ZYGMUNT,Gdynia, Polska. METOZ będzie maszyną wiecznego ruchu, pracującą w dwu cyklach:”wychylenie” i „prostowanie”. Cykl „wychylenie” jest naturalnym zachowaniem się dżwigni równoramiennej pokazanej na obrazkach. Cykl „prostowanie” jest dla wielu osób niezrozumiały. Konieczne są fundamentalne wiadomości z mechaniki teoretycznej i znajomość paradoksu hydrostatycznego Stevina lub znajomość prawa Pascala./ PRAWO PASCASLA : „Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz znajdującą się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach.” Ciśnieniem zewnętrznym jest sprężone powietrze zgromadzone w zbiorniku wysokiego ciśninia. Powietrze to wystarcza na wielotysięczne wykonanie cyklu „prostowanie.” Metoz nie zużywa wody, powietrza i surowców energetycznych.

  25 listopada 2010
 10. Orłowski Zygmunt napisał(a):

  Uwaga.Naczelną wadą maszyny METOZ jest jej niezgodność z prawem zachowania energii. Można zbudować METOZ, który będzie trochę pasować do maszyny zgodnej z prawem zachowania energii, ale nie całkiem. Zamiast worka ze sprężonym powietrzem, wystarczy zbiornik wysokiego ciśnienia podłączyć do sieci wody użytkowej takiej, która prawie w każdym mieszkaniu kapie z kranu. Otrzymamy w tym wypadku ciśnienie wody, która wykona cykl”prostowanie”,ale znowu zgodnie z prawem Pascala. Dla przypomnienia podaję poniżej treść prawa Pascala. PRAWO PASCASLA Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz znajdującą się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach.

  26 listopada 2010
 11. Orłowski Zygmunt napisał(a):

  Uwaga P.A.N.do pracy maszyny wiecznego ruchu METOZ. „Proszę przeprowadzić następujące rozumowanie: maszyna pańskiego pomysłu zostaje otoczona szczelną, nie przewodzacą ciepła, prądu elektrycznego,innych pól, nieodkształcalną osłoną. Do maszyny nie dociera z zewnątrz jakikolwiek bodziec sygnał,i oczywiście energia.” Moja uwaga: rozumowanie P.A.N. jest nie z tej Ziemi: Metoz nie zostaje otoczony szczelną, nieprzewodzącą ciepła,prądu elektrycznego,innych pól, nieodkształcalną osłoną i t.d. Metoz pozostaje w warunkach ziemskich; brak nieodkształcalnej osłony, wokół jest wiele innych pól prądu elektrycznego i.t.p.

  30 listopada 2010
 12. Orłowski Zygmunt napisał(a):

  Tylko Polska Akademia Nauk odpowiedziała :Szanowny Panie, Proszę przeprowadzić następujące rozumowanie: maszyna pańskiego pomysłu/ lub inna takiego samego rodzaju/ zostaje otoczona szczelną, nieprzewodzącą ciepła, prądu elektrycznego, innych pól,nieodkształcalną osłoną. Do maszyny nie dociera z zewnątrz jakikolwiek bodziec,sygnał i oczywiście energia. Maszyna wcześniej została przygotowana do ruchu i rozpoczyna pracę. Praca ta może być zużyta do zamiany na ciepło, choćby przez tarcie.Wobec tego zawartość osłony, doskonale izolowana, będzie miała z upływem czasu coraz wyższą temperaturę. Takie zjawisko-samoistnego ogrzewania się układu doskonale izolowanego, przy braku przemian chemicznych lub nuklearnych-nigdzie nie występuje. Zatem zasada, na podstawie której wnioskujemy-powszechnie potwierdzona doświadczeniami-jest fałszywa albo urządzenie Pańskiego pomysłu nie może funkcjonować.Rozumowanie, które podaję jest prostym rezultatem pierwszej zasady termodynamiki. Zasada ta jest potwierdzona we wszystkich doświadczeniach i obserwacjach, które przeprowadzono. Z poważaniem Andrzej Styczek, zastępca Przewodniczącego Wydziału Nauk Technicznych PAN Andrzej Styczek. Warszawa, 23 listopada 2010 r.

  8 grudnia 2010
 13. napisał(a):

  Pompa ciepła, której sprawność wynosi więcej niż 1 może istnieć w Polsce. METOZ, którego sprawność mocno przekracza wartość 1 nie może istnieć w Polsce. Cały świat może spalić się w pierwszej zasadzie termodynamiki z powodu polskiego wynalazku o nazwie maszyna wiecznego ruchu METOZ

  11 grudnia 2010
 14. napisał(a):

  Maszynę wiecznego ruchu METOZ, można spotkać w Internecie: Czysta energia maszyny METOZ”.Potwierdzenie.Urząd Patentowy stwierdza, że dnia 2010-09-28 zostało dokonane zgłoszenie w sprawie uzyskania patentu na wynalazek p.t. CZYSTA energia maszyny METOZ.Zgłoszenie oznaczono numerem P.392532.Zgłaszający:ORŁOWSKI ZYGMUNT,Gdynia, Polska. METOZ będzie maszyną wiecznego ruchu, pracującą w dwu cyklach:”wychylenie” i “prostowanie”. Cykl “wychylenie” jest naturalnym zachowaniem się dżwigni równoramiennej pokazanej na obrazkach. Cykl “prostowanie” jest dla wielu osób niezrozumiały. Konieczne są fundamentalne wiadomości z mechaniki teoretycznej i znajomość paradoksu hydrostatycznego Stevina lub znajomość prawa Pascala./ PRAWO PASCASLA : “Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz znajdującą się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach.” Ciśnieniem zewnętrznym jest sprężone powietrze zgromadzone w zbiorniku wysokiego ciśninia. Powietrze to wystarcza na wielotysięczne wykonanie cyklu “prostowanie.” Metoz nie zużywa wody, powietrza i surowców energetycznych.
  Orłowski Zygmunt

  22 grudnia 2010
 15. napisał(a):

  Maszyna METOZ jest w rzeczywistości prasą hydrauliczną z dwoma tłokami. Każda prasa

  hydrauliczna wykorzystuje prawo Pascal’a do swojej pracy. Prawo Pascal’a nie jest

  podporządkowane pod t.zw. prawo zachowania energii. Na tej podstawie można twierdzić, że

  każda prasa hydrauliczna nie pracuje zgodnie z prawem zachowania energii. Jednak prasy

  hydrauliczne istnieją i nikt do ich pracy nie wnosi pretensji. W każdym samochodzie w

  hydraulicznym układzie hamulcowym istnieje prasa hydrauliczna także niezgodna z prawem

  zachowania energii. Całe prawo Pascal’a i paradoks Stevin’a nie są zgodne z prawem zachowania

  energii a jednak egzystują. METOZ nie może egzystować bo pracuje nie zgodnie z prawem

  zachowania energii, wymyślonym przez Henri Poicare’a , prof. Sorbony.

  Wynalazca METOZ Zygmunt Orlowski.

  27 grudnia 2010
 16. napisał(a):

  Kronika Techniki str.248 THOMSON WYNAJDUJE POMPĘ CIEPLNĄ.

  1852 r. Brytyjski fizyk William Thomson / od 1892 Lord Kelvin /

  wynajduje pompę cieplną. Za jej pomocą można ogrzewać budynek lub wodę użytkową,

  pobierając energię cieplną z otaczającego powietrza, z gruntu, czy zbiornika wodnego / rzeka,

  jezioro lub woda gruntowa / następnie wg. zasady obiegu Carnota / 1824 /, podnosi się ją na

  wyższy poziom termiczny, kierując ją następnie za pośrednictwem nośnika ciepła / ciepłe

  powietrze lub ciepła woda/ do budynku. Aby osiągnąć ten efekt skrapla się gaz, np. freon w

  kompresorze. WYDZIELA SIĘ PRZY TYM CIEPŁO O WYSOKIEJ TEMPERATURZE , KTÓRE

  WARTOŚCIĄ ENERGETYCZNĄ ZNACZNIE PRZEWYŻSZA WYDATKOWANĄ W

  KOMPRESORZE ENERGIĘ MECHANICZNĄ. TO CIEPŁO TWORZONE JEST WBREW

  PRAWU ZACHOWANIA ENERGII. POLSKI METOZ JEST TAKŻE ZDOLNY

  TWORZYĆ CIEPŁO WBREW PRAWU ZACHOWANIA ENERGI !!! NIE WOLNO MU TEGO

  CZYNIĆ W POLSCE !!! POLSKI METOZ MÓGŁBY BYĆ ZBYT SILNĄ KONKURENCJĄ

  DLA IMPORTOWANEGO GAZU.

  8 stycznia 2011
 17. napisał(a):

  ermodynamika Techniczna.Autor mg.inż. SLawomir Wilk. Wyd. PWT Warszawa 1961

  str.133, ćwiczenie 118. Schronisko turystyczna ogrzewane jest wyłącznie przy pomocy

  zwykłych grzejników elektrycznych. Za energię elektryczną zużywaną do ogrzewania

  tego schroniska PTTK opłaca średnio 14 000 zł / rok. Obliczyć ile trzeba by płacić

  rocznie za zużywaną w tym celu energię elektryczną gdyby w schronisku tym zainstalo-

  wano pompę ciepła o wydajności właściwej epc= 7. ( Przyjąć, że energia elektryczna

  pobierana z sieci byłaby w całości zamieniana przez silnik elektryczny na pracę potrzebną

  do nąpędu pompy ciepła.) Odpowiedż: 2 000 zł.

  14 000 zł – 2 000 zł = 12 000 zł w jaki sposób pompa ciepła stworzyła darmową energię

  o wartości = 12 000 zł???

  Gdyby zainsalowano w tym schronisku maszynę METOZ , koszt energii wynosiłby 0.000 zł.

  9 stycznia 2011
 18. napisał(a):

  W Gdyni, w czytelni naukowej, kiedyś znajdowała się broszurka p.t. „NAUKA I HYPOTEZA”. Autorem był prof. Sorbony, Członek Akademii, Nauk Henry Poincare.Przekład H. Horwitza pod red. Ludwika Silberstejna. Na str.137 był dogmat o energii: *********************************************** OTÓŹ JAKIEKOLWIEK BĘDĄ NOWE POJĘCIA O ŚWIECIE FIZYCZNYM, NASUNIĘTE NAM PRZEZ PRZYSZŁE DOŚWIADCZENIACZENIA, PEWNI JESTEŚMY Z GÓRY, ŻE ZAWSZE COŚ BĘDZIE POZOSTAWAŁO STAŁYM , I TO COŚ BĘDZIEMY NAZYWAĆ ENERGIĄ. *********************************************** Henry Poincare pozostawił w tyle wielu nieomylnych proroków: religijnych, politycznych, gopodarczych a nawet wykształconych naukowców z przodujących społeczeństw naszego globu. ********************************************** Inny współczesny nam prorok pozostawił nam inną prawdziwą , wielokrotnie sprawdzoną definicję także dotyczącą całej ludzkości: ********************************************** ” PRAWDA MOŻE BYĆ FUNKCJĄ WIELOKROTNIE POWTARZANEJ,NAJBARDZIEJ NIEPRAWDOPODOBNEJ BZDURY.” Autor: Dr,Josef Gebels, Minister Propagandy Trzeciej Rzeszy Niemców. ********************************************** Ta definicja odnosi się do wszystkich religii, wszystkich kierunków nauki, naukowych dogmatów a także do sławnego prawa zachowania energii.

  20 stycznia 2011
 19. napisał(a):

  Poniżej podaję nazwy uczelni i instytutów zawodowo zajmujących się fizyką, do których zwracałem

  się listownie z propozycją zajęcia się moim odkryciem w celu wykorzystania go do ochrony

  naszego klimatu.

  Instytut Fizyki Słupsk, wpłynęło 2010-20-08.

  Polska Akademia Nauk wpłynęło 2010-20-08.

  Instytut Fizyki Doświadczalnej wpłynęło 2010-23-08.

  Politechnika Krakowska wpłynęło 2010-25-08

  Instytut Inżynierii Mechanicznej wpłynęło 2010-31-08.

  Politechnika Radomska wpłynęło 2010-31-08.

  Politechnika Poznańska wpłynęło 2010-31-08.

  W w/w instytucjach są zatrudnieni ludzie nauki w produkcyjnym wieku. Zaślepienie naukowe

  zaflancowane w ich rozumy przez Henri Poicare’a , o nazwie „Prawo zachowania energii” nie

  pozwala im zająć się maszyną METOZ. Maszyna METOZ jest pospolitą prasą hydrauliczną

  funkconującą przy pomocy tajemniczego i nieznanego im prawa Pascal’a. Cały pomysł maszyny

  METOZ jest zbyt skomplikowany dla polskich naukowców.

  28 stycznia 2011
 20. napisał(a):

  Dla osób myślących logicznie. Wyobrażmy sobie maszynę Metoz na podwórku kilkupiętrowego domu. Ten METOZ nie posiada zbiornika wysokiego ciśninia. Ten METOZ posiada plastykową rurkę o średnicy = 10 mm, która łączy METOZ z kranem wody sanitarnej mieszkania na czwartym piętrze. Zrozumiałym jest, że w zbiorniku wysokiego ciśnienia maszyny METOZ jest ciśnienie słupa wody o wysokości ~15 m. Na jeden centymetr powierzchni tłoka ciśnie 1.5 kg wody. Cykl prostowanie będzie wykonany.

  2 lutego 2011
 21. napisał(a):

  Wiadomość dla osób zainteresowanych problemem METOZ.Niniejszym zobowiązuję wypłacić 10 PROCENT Z MOICH DOCHODÓW UZYSKANYCH Z REALIZACJI BUDOWY MASZYNY METOZ. ORŁOWSKI ZYGMUNT. orlowskizygmunt@tlen.pl

  22 marca 2011
 22. jasiu napisał(a):

  Chętnie zobaczyłbym wynik „doświadczenia METOZ” w próżni…

  28 marca 2012

Wyłączono możliwośc komentowania.